مطالب جدید
خانه / روش کاشت مو / روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

روش کاشت مو

روش کاشت مو به چند طریق صورت میگیرید و جدید ترین روش های کاشت را برای شما در ادامه ارائه خواهیم داد. اما قبل از اینکه به مطالب انواع روش های کاشت بپردازیم نیاز است با کلمه گرافت آشنا بشم آیا گرافت چیست؟

با نگاه ذره بینی به موهای سر متوجه می شویم تعدادی از موها به صورت تک شاخه یا دو شاخه یا سه شاخه و برخی چهار شاخه از پوست خارج می شوند. به هریک از این دسته های یک شاخه تا چهار شاخه گرافت می نامیم.

به عبارتی هر گرافت از یک یا چند پیاز مو ساخته شده است و برای محاسبه تعداد تار مو به کار می رود به صورتی که تعداد گرافت ها را بسته به میزان پراکندگی آنها در پوست در اعداد 3/2 ، 4/2 و یا 5/2 ضرب می کنند.

در روش کاشت مو FIT گرافتها بصورت دانه ای از ناحیه پشت سر و کناره های گوش برداشت می شود و بتازگی بدلیل تجهیزات مدرن در روش کاشت FIT طرفداران این روش افزایش بیشتری پیدا کرده و به چالش بحث برانگیز در برابر روش کاشت FUT منجر شده است.

روش کاشت مو FUT

در این روش برای برداشت گرافت، پزشک به جراحی ظریف و کوچکی نیاز دارد و نوار باریک از پوست و گرافت های مو توسط پزشک، از پشت سر برش داده می شود و بسته به میزان نیاز پزشک به گرافت های مو طول و عرض این نوار متغیر خواهد بود و در این روش کاشت مو کمترین آسیب به پیازهای مو وارد میشود و سپس جراحی پلاستیک Lifting در پشت سر فرد انجام می شود و محل برداشت با بخیه های ریز بخیه بندی می شود.

امروزه استفاده از تجارب و تکنیک های پزشکان کاشت مو تبریز باعث می شود پس از مدت کوتاهی محل بخیه ها کاملا محو شده و هیچ برشی در پشت سر بر جای نگذارد.

روش کاشت مو FIT یا FUT

در این روش جهت برداشت گرافت هیچ جراحی صورت نمی گیرد. این روش تکنیکی است که توسط پانچ های مخصوص گرافت های مو از قسمت ناحیه دهندهی مو (عموما پشت سر) به ناحیه گیرنده که بدون مو است انتقال یافته و در آن محل کاشته می شود.

و به همین دلیل روش کاشت مو FIT را روش بدون جراحی یا بدون بخیه می نامند. و طرفداران زیادی دارد.

روش کاشت ترکیبی Combination method

اما در مواردی که مساحت طاسی سر زیاد باشد از روش ترکیبی استفاده می شود همانطور که از نام این روش مشخص است روشی اشت از ترکیب دو روش بالا (FIT+FUT) در این روش بیمار میتواند در زمان بسیار کمی تمام نواحی سر خود را بپوشاند.

در این روش اول یک نوار از پوست و گرافت های مو از ناحیه بانکی مو برش داده می شود و سپس از قسمت های باقیماندخ به روش FIT گرافتهای مو برداشته می شود.

در این روش کاشت مو بدلیل برش و بخیه زدن باز هم بیماران تمایل چندان به این روش از خود نشان نمی دهند!

در نهایت تصمیم گیری استفاده از روش های بالا به پزشک کاشت شما بستگی دارد ولی در برخی موارد در شرایط خاص پزشک گاها تصمیم را در انتخاب روش بر عهده بیمار می گذارد.

اگر در انتخاب متد کاشت خود مردد هستید میتوانید جهت مشاوره به پزشک کلینیک کاشت مو آرمان تماس بگیرید

———————————————-


سایر مطالب و خدمات ما : بوتاکس ، ژل ، کاشت مو ، لیز مو ، نخ و …

مطالب و خدمات دیگر

درباره‌ی کلینیک پوست و مو

همچنین ببینید

کاشت مو FUT

کاشت مو به روش FUT

روش کاشت مو FUT کاشت مو FUT در این روش برای برداشت گرافت، پزشک به …

2 نظر

  1. کاشت مو در تبریز آیا به روش SUT هم انجام می شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *